۴.۷/۵ - (۱۴ امتیاز)

چگونه کلمات کلیدی پولساز انتخاب کنیم؟

در این مطلب به این مورد اشاره می کنیم که چرا خیلی از کلمات کلیدی پیشنهادی برای سئو توسط کارفرما یا محتوانویس ها سودی ندارد و یا باعث فروش نمی شود؟

کلمه کلیدی پولساز چیست؟

کلمه کلیدی پولساز یا money keyword ، کلمات کلیدی هستند که نه تنها مشتریان بالقوه را می تواند مستقیماً به سایت شما هدایت کند، بلکه مشتریان مناسب و آماده خرید را به سایت شما هدایت می کنند. به زبان ساده کاربری به سمت سایت شما می آید که احتمال خرید آن شخص بسیار زیاد است. به این مثال توجه کنید :

 ; شما برای گردش به خیابان و بازار می روید و اصلا هدف خرید ندارید، مسلما با مغازه هایی روبرو می شوید که ویترین های زیبایی دارند و ممکن است لحضاتی توجه شما را جلب کنند. در این بین، مغازه ای پیدا می شود که با فونت بزرگ و نوشته قرمز رنگ قابل توجه نوشته: ” کفش طبی فقط ۳۹۹۰۰۰ تومان! ” ;  

این عنوان هم برای شما که قصد خرید ندارید جذاب است که از قیمت حدودی این محصول با خبر می شوید و هم برای کسی که دقیقا برای خرید به این خیابان آمده، می تواند گزینه نهایی برای خرید کفش باشد. در واقع آن مغازه دار شانس خود را برای فروش محصول نسبت به بقیه چند برابر کرده است. 

کلمه کلیدی پولساز چیست ؟

کلمه کلیدی پولساز چیست ؟

انتخاب کلمه کلیدی پولساز و سود آور

در بسیاری از پروژهای سئو کلماتی از سمت کارفرما پیشنهاد می شود که به صورت خیلی کلی هستند و فقط به اسم محصول اشاره می کنند. مثال:

  • لوازم ارایشی
  • لوازم خانگی
  • هواکش
  • لباسشویی
  • شمش فولاد 
مطلب پیشنهادی :   3 چیزی که باید در مورد سئو در سال 2021 بدانید!

ولی در عمل این کلمات ممکن است حتی با کسب رتبه های بالا هیچ گونه سودآوری برای صاحب آن کسب و کار نداشته باشد.یکی از مهمترین مهارت های مشاور سئو، انتخاب و پیداکردن کلماتی است که بیشتری سودآوری را برای آن کسب و کار داشته باشد. مثلا:

  • خرید  لوازم آرایش ارزان 
  • خرید لوازم خانگی اقساطی
  • قیمت هواکش صنعتی
  • قیمت لباسشویی سامسونگ
  • فروش شمش فولاد 

شاید پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز تنها ضامن ادامه همکاری با متخصص سئو است!

پیدا کردن کلمات کلیدی پولساز

ابزارهای زیادی برای تحقیق کلمه کلیدی وجود دارد که از بین آنها kwfinder و  keywordtool می تواند کمک بزرگی به ما برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با عبارت اصلی یا محصول اصلی بکند. مثلا در ابزار kwfinder  حتی میزان هزینه پیشنهادی برای تبلیغات کلیکی گوگل ادوردز و سوابق سرچ و ترند آن عبارت نیز به شما پیشنها داده می شود.

چطور از کلمات کلیدی پولساز استفاده کنیم؟

نوشتن محتوایی که کاربر را به سمت خرید کردن پیشنهاد بدهد یکی از وظایف محتوانویس و متخصص سئو در پروژه ها هست. البته اینکار  معمولا با مشورت نیروهای فروش مجموعه تکمیل می شود. بهتر است در چنین مواردی تعامل تیم سئو با تیم فروش به نحوی باشد که مزیت ها و امکانات منحصربفرد محصول یا خدمات در متن های ابتدایی محتوا آورده شود. این کار به سرعت فرایندد فروش کمک می کند و کاربر سریعتر به سمت دکمه خرید یا ارسال مشخصات تشویق می شود.

جهت کسب خدمات مشاوره سئو با ما تماس بگیرید.