کسب درآمد از اینترنت۲: فروش فایل در اینترنت طراحی سایت در اصفهان
۵/۵ - (۱ امتیاز)

کسب درآمد از اینترنت۲: فروش فایل در اینترنت

فروش فایل در اینترنت

یکی دیگر از گزینه‌های پر درآمد می‌تواند فروش فایل در اینترنت باشد. اما چه فایلی؟ منظور از فروش فایل چیست؟ چگونه می‌توان چیزی را که هیچ‌کس نمی‌بیند به فروش رساند؟
نگران نباشید، پاسخ تمامی سوالات خود را امروز پیدا می‌کنید.

سئو در اصفهانطراحی سایت ارزان در اصفهانمشاوره سئو در اصفهانقیمت سئو در اصفهانبهینه سازی سایت اصفهانکلمه کلیدی پولساز

برای شروع، بهتر است با یک مثال به جلو برویم…
یک آموزشگاه را در نظر بگیرید که خدمات آموزشی و کلاس‌های کنکور برگزار می‌کند، این آموزشگاه مطمئنا جزواتی را تهیه کرده و با قیمتی مشخص به دانش‌آموزانی که به آموزشگاه می‌آیند، می‌دهد. مسلما این روش فروش جزوات آموزشی به صورت حضوری به دسته‌ای خاص از افراد جامعه مربوط می‌شود. حال این موضوع را در محیط مجازی تصور کنید، به چه صورت است؟

همان‌طور که یک سایت فروشگاه اینترنتی برای فروش محصولات راه‌اندازی کردیم، می‌توانیم برای فروش فایل در اینترنت نیز چنین فروشگاهی را راه‌اندازی کنیم. البته در وردپرس افزونه‌های خوبی برای این منظور موجود است که می‌توانیم از آن‌ها کمک بگیریم.

مثال از فروشگاه اینترنتی فروش فایل

یک فروشگاه اینترنتی ایده جالبی را برای فروش فایل در اینترنت برای کاربران و مشتریان خود در نظر گرفت. وبسایت Zepo سیستمی را برای شما طراحی کرده که با ثبت نام در آن و بارگذاری فایل‌های دانلودی خود به صورت Apps ،eBooks ،Software ،Music ،Videos و… می‌توانید فروش خوبی داشته باشید و در واقع فروشگاه فروش فایل خود را راه‌اندازی کنید و البته درصدی نیز به این سایت تعلق می‌گیرد.
اما شما به تنهایی نیز می‌توانید وبسایتی برای فروش فایل‌های خود در اینترنت راه‌اندازی کنید.

مطلب پیشنهادی :   بروزرسانی الگوریتم فلوریدا

راه‌اندازی فروشگاه فروش فایل به کمک وردپرس

همانطور که برای ارائه محصولات فیزیکی می‌توانید از افزونه ووکامرس استفاده کنید، برای فروش فایل نیز افزونه‌ای با عنوان Easy Digital Download موجود است که به افزونه دانلود به ازای پرداخت معروف است. در واقع با نصب این افزونه می‌توانید یک فروشگاه کامل فروش فایل در اینترنت راه بیاندازید. فایل‌های خود را در آن بارگذاری کنید و برای آن قیمتی را در نظر بگیرید. یعنی مشتری در ازای پرداخت هزینه، امکان دانلود فایل را دارد.

محصولات دانلودی که برای فروش اینترنتی مناسب هستند

حتما دوست دارید بدانید با فروش اینترنتی چه فایل‌هایی می‌توانید بهتر به موفقیت برسید. طبق بررسی که در این حوزه انجام شد به نتایجی رسیدیم:

  • فروش اینترنتی کتاب‌های الکترونیکی در حوزه‌های علمی
  • فروش اینترنتی نرم‌افزارهای کاربردی و موردنیاز افراد
  • فروش اینترنتی اپلیکیشن‌های موبایل
  • فروش اینترنتی ویدئوها و بسته‌های آموزشی
  • فروش اینترنتی تصاویر

کسب درآمد از اینترنت۲: فروش فایل در اینترنت طراحی سایت در اصفهان

روش‌های تبلیغاتی

در قسمت آموزشی قبلی نیز درمورد روش‌های معرفی و تبلیغ فروشگاه اینترنتی صحبت کردیم. یادتان باشد برای فروشگاه فروش فایل در اینترنت نیز باید آن روش‌ها را پیاده کنید تا بتوانید مشتریان زیادی را جذب کرده و فروش بیشتری داشته باشید. اما برای فروش فایل یک روش جهت جذب مشتری وجود دارد که باید درنظر بگیرید.

نحوه جذب مشتری برای دانلود فایل

برای فروش فایل خود می‌توانید چند صفحه‌ای از کتاب الکترونیکی، نسخه دموی نرم‌افزار مورد نظر، بخشی از ویدئو و بسته آموزشی، تصاویر با واترمارک و… را در اختیار مشتری قرار دهید تا بتواند به صورت رایگان آن را دریافت کند. این کار باعث جلب اعتماد مشتری و بررسی محصول دانلودی قبل از خرید می‌شود.
قبول کنید جلب اعتماد مشتری و وفادار کردن او، مهم‌ترین گزینه برای فروشگاه اینترنتی شما و در نهایت کسب درآمد از اینترنت است.

مطلب پیشنهادی :   بک لینک