بک لینک چیست

بک لینک Backlink  یک پیوند یا لینک است که توسط یک سایت یا وبلاگ به سایت دیگری داده می شود. شاید بزرگترین تفاوت آن با لینک های داخلی سایت همین است که به دامنه دیگری ارجاع داده می شود. معمولا از بگ لینک برای ارجاع یک کلمه یا عبارت ، عکس ، آدرس صفحه یا فایل برای دانلود یا نمایش استفاده می شود.

بک لینک در ساختار کدهای HTML می تواند با کدهای مختلفی ارجاع داده شود. این کدها هرکدام معانی مختلفی دارد که در ادامه به آن می گردازیم. همچنین یکی از کاربردهای اصلی بک لینک، استفاده برای پیشرفت و ارتقای سئو سایت  است. البته در گذشته تنها تعداد لینک برای موتور های جست و جو دارای اهمیت بود و همین موضوع باعث شده بود تا برخی از مدیران وب سایت با ترفند رتبه وب سایت خود را افزایش دهند. اما امروزه سئو سایت تنها اضافه کردن بک لینک نیست و برای ارتقا رتبه سایت در گوگل شاید بیش از ۲۰۰ عامل تاثیر گذار در بهینه سازی سایت وجود دارند که باید مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرند.

بروزرسانی مهرماه ۱۴۰۰

بک لینک چیست ؟ تعریف انواع بک لینک و کاربردهای آن در سئو

بک لینک چیست ؟ تعریف انواع بک لینک و کاربردهای آن در سئو

رابطه بین بک لینک ها

لینک ها در زبان HTML شاخصی به نام Rel دارند که می توانید در آن به موتور های جست و جو بگویید که که از پیجرنگ شما چیزی را به آن صفحه ببرند یا خیر . در حالت نرمال نیازی به تایپ عبارت rel- “dofollow” نیست چرا که لینک ها به صورت خودکار در این حالت قرار دارند اما اگر بخواهید آنها را Nofollow کنید باید مطابق زیر عمل کنید .

کمیت یا کیفیت بک لینک چیست ؟

بک لینک های خوب و بد

بک لینک های مضر

عوامل موثر بر کیفیت بک لینک چیست

تاثیر Anchor text در لینک ها

تاثیر Domain Authority در لینک ها

تاثیر Page Authority در لینک ها

بک لینک از سایت های کشوری

لینک های درون صفحه