الگوریتم کبوتر گوگل
امتیاز بدهید post

الگوریتم کبوتر گوگل

الگوریتم کبوتر قادر است عبارت جستجو شده توسط کاربر را بررسی کرده و اگر این عبارت یا کلمه کلیدی به یک موقعیت مکانی یا کسب و کار محلی مظابقت داشته باشید ، این الگوریتم نزدیک‌ترین و بهترین پیشنهاد آدرس شده به کاربر نشان می دهد. پس ما باید نمایش سایت خود در این پیشنهادات ، باید این الگوریتم را بشناسیم و طبق آن عمل کنیم. 

سئو محلی یا کبوتر گوگل؟

یکی از برداشت های تقریبا درست از از عملکرد این الگوریتم ، سئو محلی یا لوکال سئو است . در واقع در این نوع از سئو گفته می شود شما باید سایت مرتبط با کسب و کار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید تا به کاربر نمایش دهد. خب این برداشت تا حد زیادی صحیح است. 

سئوی محلی به شما کمک می‌کند کسب و کار خود را مستقیما به همان مشتری یا کاربری که در همسایگی شما زندگی می‌کند، معرفی کنید.

چرا لوکال سئو از اهمیت زیادی برخوردار است؟

طبق آمار ارائه شده در سایت MOZ  ، میزان جستجوهای لوکال و محلی روز به روز در حال افزایش است. در واقع گوگل با مشاهده اهمیت بالای Local SEO در نزد کاربران، مجبور است تغییراتی را در روند رتبه‌دهی خود بدهد.

ممکن است رتبه سایت شما با یک عبارت کلیدی در جایگاه پنجم باشد ولی با اعمال الگوریتم‌های محلی گوگل، این جایگاه بالاتر یا پایین تر بیاید. این امر به خاطر آن است که وقتی بحث سئوی محلی مطرح می‌شود، بسیاری از عواملی که قبلا در سئو موثر بودند، تاثیر خود را از دست داده و عوامل دیگری جایگزین آن می‌شوند.

مطلب پیشنهادی :   نیل پتل و سئو کلمه online marketting

زمانیکه عبارت جستجو شده به یک موقعیت مکانی یا یک کسب و کار محلی اشاره دارد، فاکتورهایی مانند فاصله مکانی، ساعت کاری و سهولت دسترسی حتی از میزان اعتبار سایت یا محتوای قرار گرفته در آن مهم‌تر خواهند بود.

نحوه کار الگوریتم کبوتر 

این الگوریتم زمانی کارایی دارد که مثلا شما کلمه رستوران یا بیمارستان یا فست فود را جستجو می کنید . خب تکلیف گوگل چیست ؟ باید سایتی را به شما نشان بدهد که در سئو کلمه کلیدی رستوران به خوبی کارکرده و محل ان در منطقه زعفرانیه تهران یا یک فست فود در اهواز است. اما من در اصفهان هستم ! و هیچ کدام از اینها به درد من نمیخورد. پس الگوریتم کبوتر به کمک گوگل می آید تا با استفاده از موقعیت مکانی کاربر ، بتواند بهترین نتیجه و پیشنهاد را به او نشان دهد. 

مراحل سئو محلی

۱- سایت خود را در نقشه گوگل ثبت کنید. 

در این جا شما با استفاده از گوگل مپ ، نقطه مورد نظر در نقشه را پی دا می کنید و با کلیک کردنن بر روی گزینه  Add a missing place  مشخصات محل خود را ثبت می کنید . گوگل در اینجا دسه بندی ، نام محل ، شماره تماس ، ادرس دقیق ، ادرس سایت و تصویر از شما سوال میکند و باید این گزینه ها را تکمیل کنید.  

۲- درج مشخصات آدرس و تلفن در صفحات سایت

ربات های گوگل این توانایی را دارن تا آدرس و مشخصات تماس شما را با مشخصات وارد شده در قسمت گوگل مپ تطبیق داده و به زودی درخواست شما را تایید کنند . همچنین در ارتباط با کلمات موحود در تیتر صفحات شما بتوانند سایت شما را در قیمت لوکال سئو به کاربران پیشنهاد دهند. 

مطلب پیشنهادی :   توییتر AMP را لغو می کند!

۳- سایت خود را در سایت ها محلی ثبت کنید

در سایت هایی مانند دیوار ، شیپور ،  نیاز روز و سایر سایت های نیازمندی ها ، می توانید مشخصات خود را ثبت کنید. الگوریتم کبوتر گوگل اطلاعات مربوط به شهرها را می تواند به راحتی  در این  سایت ها تشخیص دهد و به شما کمک میکند در لوکال سئو از دیگران پیشی بگیرید. این وضعیت در کشورهای دیگر خیلی قوی تر است به گونه ای که سایت مشا در دایرکتوری های معروف شناسایی شده و حتی امتیازی که کاربران و مشرتیان به شما داده اند را درکنار مشخصات شما نمایش می دهد. این سرویس هنوز در ایران کامل نشده است. 

۴- نظرات کاربران و بازدید ها از سایت 

در بخش لوکال سئو کاربران و مشتریان شما می توانند به شما امتیاز داده ، عکس اضافه کنند و نطرات خود را ثبت کنند . این نظرات و امتیازها در زمان نمایش گوگل خیلی موثر است. 

۵- استفاده از کدهای اسکیما 

می توانید با استفاده از کدهای اسکیما در ساخت و طراحی صفحات سایت ، اطلاعات خود را ثبت نمایید.