۵/۵ - (۱ امتیاز)

الگوریتم های گوگل

موتور جستجوی گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو در جهان همیشه برای نمایش نتایح جستجوی کاربران و همچنین بررسی کیفیت محتوای سایت ها و رتبه بندی آنها با چالش هایی روبرو بوده است. از ابتدای ظهور اینترنت و انتشار محتوای سایت ها و خبرگزاری ها، با نبود یک موتور جستجو، همیشه کاربران مشکلات زیادی برای پیدا کردن پاسخ و محتوای مورد نیاز خود داشتند.

درک ارتباط معنایی کلمات و عبارات جستجو شده کاربران، با محتوای منتشر شده در سایت ها، یکی از بزرگترین معضلات گوگل بوده است. شاید برای شما هم پیش امده که عبارتی را در گوگل ( یا هر متور جستجوی دیگری) جستجو کرده اید و گوگل شما را به سایتی راهنمایی می کند، اما با خواندن و  بررسی محتوای آن سایت، نیاز شما براورده نشده و یا کلا سایت نمایش داده شده برای شما سودمند نبوده است. این یکی از بزرگترین چالش ها و اولین مشکلات یک موتور جستجو با استفاده از هوش مصنوعی برای شناخت مطالب در اینترنت است.

گوگل در اقدامی اولیه با ایجاد یک سری الگوریتم و ساختار قانونمند داخلی، اقدام به بررسی متن و رتبه بندی آنها نمود.  این الگوریتم ها باعث شد تا عواملی در رتیه بندی سایت ها شناخته شود. 

الگوریتم چیست ؟

این عبارت برگرفته از نام دانشمند ایرانی، خوارزمی است.

الگوریتم یا خوارزمی (نسبت: الگوریتمی، خوارزمیک) مجموعه‌ای متناهی از دستورالعمل‌ها است، که به ترتیب خاصی اجرا می‌شوند و مسئله‌ای را حل می‌کنند. به عبارت دیگر یک الگوریتم، روشی گام به گام برای حل مسئله است.

در ریاضیات و علوم کامپیوتر، یک الگوریتم یک دنباله محدود از دستورالعمل‌های کاملاً تعریف شده‌است که معمولاً برای حل یک کلاس از مسائل خاص یا انجام یک محاسبات استفاده می‌شود. الگوریتم‌ها به عنوان مشخصاتی برای انجام محاسبات، پردازش داده‌ها، استدلال خودکار، تصمیم‌گیری خودکار و سایر وظایف استفاده می‌شوند. شیوه محاسبه معدل در مدرسه، یکی از نمونه‌های الگوریتم است.

منبع: ویکی پدیا

ماجرا از آنجایی شروع شد که بسیاری از کاربران عنوان کردند که تیتر صفحات انها در نتایج جستجوی گوگل ، به صورت شکسته و نامفهوم نمایش داده می شود