آشنایی با سیستم عامل اندروید معرفی اندروید طراحی سایت در اصفهان - طراحی حرفه ای سایت اصفهان -بهینه سازی وب سایت اصفهان-طراحی اپلیکیشن اندروید اصفهان

آشنایی با سیستم عامل اندروید معرفی اندروید

ماشین مجازی دالویک (یا آرت) چیست ؟

برخی زبان های برنامه نویسی Native هستند. یعنی این زبانها پس از کامپایل شدن برنامه، مستقیم به زبان ماشین تبدیل می شوند. اما زبان جاوا برای اجرا روی سخت افزار نیاز به یک واسط دارد که کدهای جاوا را به زبان قابل فهم برای ماشین ترجمه کند.
از نسخه ۱٫۰ اندروید تا قبل از نسخه ۴٫۴ ، ماشین مجازی Dalvik این وظیفه را به عهده داشت که از نسخه ۴٫۴ به بعد، ماشین ART در کنار دالویک قرار گرفت.
تفاوت دالویک و آرت در این است که در دالویک، با هر بار اجرای اپلیکیشن، کدهای جاوا به زبان ماشین ترجمه می شود اما در آرت فقط یک بار این عمل صورت میگیرد که باعث افزایش سرعت اجرای اپلیکیشن در مراتب بعدی می شود.

زبان برنامه نویسی اندروید

زبان اصلی برای برنامه نویسی اپلیکیشن های اندروید که توسط گوگل پشتیبانی می شود، زبان جاوا می باشد. علت انتخاب این زبان از جانب گوگل، قدرتمند بودن آن است. طبق آماری که به تازگی منتشر شد، جاوا برای چندمین بار و به صورت متوالی از سال ۲۰۰۹ به عنوان پرکاربردترین زبان برنامه نویسی دنیا شناخته شده است.
با زبانهایی مانند C ، Basic ، HTML5 هم می توان اپلیکیشن اندروید ساخت اما به دلایلی استفاده از این زبانها در خصوص اندروید توصیه نمی شود :

– گوگل به صورت رسمی از جاوا پشتیبانی کرده و دائما محیط برنامه نویسی مخصوص به خود را بروزرسانی می کند
– بیشترین منابع آموزشی، نمونه کدها و کتابخانه های اندروید، مربوط به زبان جاوا است.همچنین با توجه به اینکه اکثر برنامه نویسان اندروید از زبان جاوا استفاده می کنند، در مواقعی که در حین توسعه اپلیکیشن خود به مشکلی برخورد کردید، به سادگی می توانید با جستجو در گوگل و تالارهای گفتگوی فارسی زبان و غیر فارسی زبان و یا مطرح نمودن مشکل خود در وب سایتهایی مانند stackoverflow.com ، به جواب برسید.
بهینه ترین اپلیکیشن برای اندروید، اپلیکیشنی است که به زبان جاوا نوشته شده باشد.

محیط برنامه نویسی اندروید

در ابتدا گوگل محیط Eclipse را برای توسعه اپلیکیشن های اندروید معرفی و پشتیبانی می کرد و در عین حال بر روی محیط اختصاصی خود که Android Studio نام دارد و بر پایه محیط IntelliJ IDEA بنا شده کار کرد تا اینکه اکثر باگهای آن رفع شد و با انتشار نسخه پایدار آن، پشتیبانی خود را بر روی اندروید استودیو متمرکز نمود و برنامه نویسان را به مهاجرت از اکلیپس به این محیط جدید توصیه نمود.

آشنایی با سیستم عامل اندروید معرفی اندروید

پیش نیاز برنامه نویسی

در توسعه اپلیکیشن های اندروید با دو زبان Java و XML سروکار داریم که می توانید با جستجو در اینترنت و یا دریافت فایل های آموزشی معرفی شده در فصل اول با زبان جاوا آشنا شوید. با زبان XML در ادامه آموزشها آشنا خواهید شد.

سخن پایانی
برای اینکه به یک برنامه نویس و توسعه دهنده حرفه ای تبدیل شوید، باید تمرین، پشتکار و برنامه ریزی داشته باشید. صرف خواندن آموزش، نتیجه ای نمی گیرید!
چه در زمینه اندروید و جاوا چه در سایر زمینه ها و زبان های برنامه نویسی، جز با تمرین و ممارست به هدف خود نخواهید رسید. اگر قبلا در زمینه های دیگری مانند گرافیک، طراحی وب و… فعالیت داشته اید این قانون را به سادگی می پذیرید.

آشنایی با سیستم عامل اندروید معرفی اندروید
مرتب اطلاعات خود را بروز کنید. تصور اینکه بنشینید ، تعدادی آموزش را مطالعه کنید و تصور داشته باشید که اطلاعات شما کافی است و می توانید برای مدت طولانی از آن استفاده کنید، اشتباه است. با جستجو در منابع انگلیسی و فارسی زبان اطلاعات جدید کسب کنید و با ابزار، کتابخانه ها و نمونه کدها آشنا شوید.
سعی ما نیز بر این است تا در حد امکان به معرفی کامپوننت ها و کتابخانه ها بپردازیم. با این حال هیچگاه خودتان را محدود به یک منبع آموزشی نکنید.

هر موسسه/شرکت/وب سایتی که ادعا کند محتوای آموزشی که در اختیار شما قرار داده نیاز به مطالعه سایر منابع را مرتفع ساخته، در صداقتش شک کنید! لزومی به صرف هزینه بابت استفاده از منابع متفاوت نیست. در خصوص هر مطلبی با جستجو در وب به ده ها و صدها مقاله رایگان دسترسی خواهید داشت. هرچه تعداد مقالات بیشتری مطالعه کنید، اطلاعات شما کاملتر و بی نقص تر خواهد بود. هیچ مدرسی همه چیز را نمی داند، و همه چیز را بیان نمی کند!